Aktualności

 Obwieszczenie 12.2022 s1

 Obwieszczenie 12.2022 s1

 

Zgodnie z zarządzeniem nr 25/2020r Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Strzelcach Opolskich z dnia 02.10.2020r.


W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, w trosce o zdrowie Państwa oraz pracowników PCPR, od dnia 02.10.2020 r . do odwołania jednostka zostaje zamknięta dla petentów. Jednocześnie informujemy, że pracownicy będą wykonywali swoją pracę
w trybie normalnym.

Do czasu uspokojenia sytuacji epidemiologicznej, proszę o kontakt drogą:

- mailową:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- listownie na adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Strzelcach Opolskich,
ul. Chrobrego 5, 47-100 Strzelce Opolskie

- telefonicznie: 77 461 33 81,

Osoby korzystające ze wsparcia PFRON mają możliwość składania wniosków,
za pośrednictwem platformy internetowej: sow.pfron.org.pl.

Jednocześnie informujemy, że istnieje również możliwość składania wniosków i innych dokumentów do URNY ZNAJDUJACEJ SIĘ W HOLU PCPR PRZY DRZWIACH WEJŚCIOWYCH

Za utrudnienia przepraszamy.

Zarządzenie w załącznikach.

Komunikat w załącznikach.

W związku z nierealizowaniem zadania z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych w 2020 roku uprzejmie zachęcamy Państwa do skorzystania z dofinansowania do zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny do użytku w warunkach domowych (nie wolno zakupić danego sprzętu przed podpisaniem umowy z PCPR). Wysokość dofinansowania do 65% kosztów zakupu sprzętu, jednak nie więcej niż 3500,00 zł. W ramach tego zadania można się starać o dofinansowanie m.in. do zakupu łóżek rehabilitacyjnych, rowerów rehabilitacyjnych, rotorów, mat masujących itp. Wysokość środków dofinansowania do zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze przyznawane osobom niepełnosprawnym wynosi 510.602,00 zł w 2020 roku.

 

UCHWAŁA NR XVIII/192/20 - w załącznikach.